Játra jsou největším vnitřním orgánem v lidském těle. Zároveň je ale třeba zmínit, že i nejdůležitějším, protože bez nich by nemohlo dojít k nezbytné látkové výměně. Pokud zrovna někdo nemá játra nemocná jen díky nadměrné konzumaci alkoholu nebo snad drog, tak mohou pomoci některé druhy bylinek. Bohužel na pokročilejší cirhózu jater nebo i nádorové onemocnění, jsou i ony velmi krátké. Pokud nás nic takového zrovna netrápí, ale přesto se cítíme unavení nebo snad nám není dobře, ale není žádná zjevná příčina, tak by skutečně mohlo jít o jaterní problémy. V podstatě s jistotou to ukáží jaterní testy, ale i tak je dost možných zjevných příznaků, kdy všechno bude směřovat k tomuto problému.
Bylinková léčba
Úplně největším hráčem a vůbec králem v oblasti bylinek je ostropestřec mariánský. Ten skutečně obsahuje všechny potřebné a účinné zbraně, které se rozhodně nebojí použít v boji proti jaterním neduhům. Možná někoho překvapí, že se jedná o bodlák a také je na to řádně hrdý, protože jen tak někoho k sobě nepustí. I když je sice krásně rostlý, tak zrovna nejdůležitějším prvkem z této rostliny jsou semena. Mají v sobě ukrytou látku silymarin, který blahodárně působí na obnovu jaterní tkáně a to i při ztučnění jater a také různých infekčních onemocnění, jako je například známá mononukleóza.
Prevence je důležitá
Je pravdou, že kdo chce zdravě prospívat, tak se musí o svůj organismus také dobře starat. Ostropestřec nemusíme využít jen na to, když se objeví problém, můžeme dokonce k němu přistoupit jako k preventivnímu doplňku stravy a bez problémů si z něho uvařit čaj. Je pravdou, že ne každý má možnost si ho vypěstovat a poté se ještě složitě dobývat na semínka. Ale na druhou stranu si lze snadno zakoupit vysoce kvalitní ostropestřec drcený a připravit si z něj léčivý lektvar na podporu činnosti jater. Tím rozhodně pomůžeme jak jim ve správné funkci, tak i nám.