Co v zimě pít


V létě a v horku se každý shání po chlazených nápojích, v zimě je zase chce každý horké. Není se co divit. Když pak člověk přijde domů ze sněhové vánice, počká až rozmrzne a ve velké většině případů si uvaří čaj. Pak si k němu sednou a pomaličku rozmrzávají dále. I když, v dnešní době… Dnes si každý přijede až před dům autem, nebo vjede přímo do garáže, takže zimu vlastně ani nepozná. Ona je to tak trošku škoda, protože trochu toho mrazíku ještě nikoho nezabilo a ledový vzduch poměrně slušně pročistí plíce. No, tohle řešit nebudeme ale podíváme se na čaj samotný. Kterýpak si asi dáme?

zátiší s čajem

Někomu je to naprosto jedno. Zalije si horkou vodou cokoli, aniž zkoumá složení nebo dobu louhování. Ta je totiž u všech čajů hodně podstatná, zvláště pak u bylinných odvarů. Aby se všechny látky v bylinách obsažené do odvaru dostaly, musí se louhovat po určitou dobu. Většinou to bývá na sáčku uvedeno. Pokud to tam není, nezbývá než zapátrat po internetu. Jsou čaje přírodní, které se pijí jen při nemocech, a pak takové, které se mohou pít kdykoli a v jakémkoli množství. Tím je například také červený čaj, který je chuťově naprosto dokonalý.

zátiší s čajem

Tento čajík jistě stojí za vyzkoušení a pokud jste jej ještě nikdy neochutnali, tak vězte, že jím budete nadšeni. Vůbec se nerozpakujte si ho objednat v dostatečném množství a uvidíte, že se po jeho konzumaci budete také lépe cítit. Dá se klidně napsat, že vás nakopne. Rozhodně se nebojte ho vyzkoušet. V každém případě je to asi nejvhodnější doplněk pitného režimu jako takového. Pomáhá látkové výměně a dodává tělu potřebné vitamíny. Rozhodně působí preventivně i proti všelijakým nemocem, které na nás číhají někde ukryty, aby nás přepadl. Když však budete pít tento čaj, je jejich síla oslabena tak, že vás sice přepadnou, ale nevyhrají a vy nikterak nemocní nebudete.